Gönderici - SSS
Kuryele Nedir?

Kuryele, acil motor kurye kurye ihtiyacı bulunan veya gün içerisinde kurye ile gönderi teslimatı isteyen göndericilerle, hizmet sağlayıcı kurye şirketlerini buluşturan yeni nesil hızlı teslimat hizmeti platformudur.

Kurye çağırmak için üye olmam gerekiyor mu?

Evet. Fiyatları listeledikten sonra online kurye talebinizi oluşturmak için tek tıkla Facebook veya Google hesabınızla kolayca bağlanabilirsiniz. Facebook veya Google kullanmıyorsanız sadece e-posta adresi ve şifre belirleyerek sitemize üye olabilirsiniz.

Sadece İstanbulda mı hizmet veriyorsuuz?

Evet. Şuan sadece İstanbul kurye hizmeti sunmaktayız. Kısa süre içersinde Türkiye' nin diğer illerinde de hizmet vermeye başlayacağız.

Kuryele’nin diğer kurye şirketlerinden farkı nedir?

En büyük farkımız sahip olduğumuz teknolojik altyapımız, siz müşterilerimize sunduğumuz kolay kullanım imkanı ve alternatif motor kurye hizmet sağlayıcısı çeşitliliği. Sunduğumuz teknoloji sayesinde birçok kurye şirketiyle birlikte çalışıyor, gönderilerinizi seçtiğiniz kurye şirketine yönlendirirken size online takip imkanı sunuyoruz. Böylece, gönderim nerede, ne zaman teslim edilir gibi endişelerinizi kaldırıyoruz. Listelenen fiyatlardan size uygun olanı seçme imkanı sağlıyoruz.

Motor kurye ve acil kurye gönderilerinin farkı nedir?

Kuryele sistemi tüm gönderileriniz en hızlı şekilde teslim alınıp en çabuk şekilde alıcısına teslim edilmek üzere hazırlanmıştır. Acil gönderilerde kuryelerimiz başka bir iş almadan öncelikli ve sadece sizin işiniz için yola çıkmakta ve gönderinizi teslim etmektedir. Standart motor kurye gönderilerinde ise gönderinizi aldıktan sonra ortalama 3 ile 4 saat içerisinde teslim edebilmekteyiz. Detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Gönderimi takip edebiliyor muyum?

Gönderilerinizin durum değişimleri hakkında size e-posta gönderiyoruz . Yeni gönderi kaydı açtıktan sonra, gönderi takip numarasıyla gönderinizin durumunu sorgulayabilir, profilinizde gönderilerim bölümünden gönderinizin statülerini takip ederek son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kurye fiyatları nasıl hesaplanmaktadır?

Detaylı bilgiye ulaşmak için Kurye Fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kurye hizmeti birim fiyatları gönderinizin alınacağı yer ile teslim edileceği yer arasındaki bölge fiyatlarına göre hesaplanmaktadır. İstanbul içerisinde yer alan bölgelere ve semtlere göre fiyatlar farklılık gösterebilmektedir. Diğer yandan merkeze uzak olan semtler de extra ücretlendirmeye tabidir. Ayrıca tercihinize göre gönderinizin teslim edilme hızın ve gönderinizin boyutları da fiyatları etkilemektedir.

Kurye hizmetini kredi kartıyla ödeyebilir miyim?

Elbette ödeyebilirsiniz. Web sitemizden açacağınız kurye taleplerinizi kolayca kredi kartınızla ödeyebilirsiniz.

Yaptığım ödemeler ve kayıtlı kartlarım nasıl saklanıyor?

Ödemeleriniz iyzico ödeme sistemleri tarafından yapılmakta ve kredi kartlarınız yine iyzico da saklanmaktadır. Kuryele.com üzerinde hiçbir kart bilgisi tutulmamaktadır.

Kuryele.com un sahip olduğu SSL Sertifikası sayesinde, site üzerinde girdiğiniz tüm bilgiler şifrelenmektedir. Bu sayede bilgileriniz güvendedir.

Ayrıca ödeme esnası 3ds i (3d Güvenlik Sistemini) zorunlu tutup, işlemi tamamlamanız için bankada kayıtlı telefon numaranıza onay mesajı ile doğrulamanızı sağlıyoruz.

Hangi saatler arasında kurye çağırabilirim?

Web sitemizi kullanarak sabah 8:30, akşam 18:00 saatleri arasında istediğiniz zaman kurye çağırabilirsiniz. Bu saatler haricinde mesai dışında gece kurye hizmeti için bizi telefonlarımızdan arayarak bilgi alabilirsiniz.

Alıcıyı bulamadığınızda teslim edilemeyen ürünler ne oluyor?

Kuryelerimiz alıcıyı teslimat adresinde bulamazlarsa öncelikle alıcı telefonla aranır bilgi verilir eğer ulaşılamıyorsa kurye 5dk kadar bekler. Alıcısına teslim edilemeyen ürünler için gönderiyi yapan kişi telefonla aranır ve bilgi verilir. Gönderi, göndericiye iade edilmek üzere geri getirilir. İade sürecinde çıkış noktasından teslim edilme noktasında olan hesaba göre ücret göndericiden peşin olarak tahsil edilir.

Kurye talebimi iptal edebilir miyim?

Gönderi talebinizi yaptıktan sonra talebiniz size en yakındaki kuryeye iletileceği üzere bize müşteri hizmetleri numaramızdan mutlaka 3dk içerisinde ulaşıp talebinizi iptal ettirmeniz gerekmektedir. Ödemesi yapılan ve kuryenin gönderiyi teslim almak için hareket ettiği bir gönderi talebinin iptali durumundqa 10TL cezai işlem bedeli uygulanmaktadır.

Kurye Şirketi - SSS
Kuryele Nedir?

Kuryele, acil kurye ihtiyacı bulunan veya gün içerisinde kurye ile hızlı gönderi teslimatı isteyen göndericilerle, bu göndericilere hizmet sağlayan kurye şirketlerini buluşturan yeni nesil bir kurye hizmeti platformudur.

Kurye şirketleri için hazırlamış olduğumuz bu sayfamızda sunduğumuz teknolojik değerlere ulaşabilir, daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kuryele.com Listesinde ben de çıkmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

İletişim sayfamızda yer alan telefon numarası veya e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz. Kuryele.com da listelenmek üzere şirketinizin gerekli şartları sağlayıp sağlamadığı kontrolü yapıldıktan sonra, uygun olması halinde aynı gün içinde sisteme sizi dahil ediyoruz.

Başvuru sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.

Kuryele Yazılımını kullanmak için kurulum gerekiyor mu?

Hayır gerekmiyor. Sistemi kullanmak için bizimle sadece e-posta adresinizi iletmeniz yeterli. İlgili eposta hesabınıza kullanıcıyı tanımlayıp online panel giriş bilgilerini size iletiyoruz. Aynı gün platformu kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Sadece İstanbulda mı hizmet veriyorsuuz?

Websitesi üzerinden gönderi hizmeti için şuanlık Sadece İstanbulda hizmet vermekteyiz.

Ancak kuryele yazılımını kullanmak için İstanbulda var olan bir kurye şirketi olmanıza gerek yok.

Platformu kullanmak üzere buradan başvuru yapıp aynı gün içinde sistemi kullanmaya başlayabilirsiniz

Kurye şirketleri için Kuryele’nin faydası nedir?

Kuryele, kurye şirketlerine sunmuş olduğu teknolojik altyapı sayesinde, kurye şirketleri personellerini gün içerisinde anlık olarak takip edebilir, onlara telefon açmaya gerek kalmadan yeni iş atayabilir, gönderi adetlerini raporlayabilirler. Ayrıca Kurye şirketleri gönderici müşterilerini platform üzerine ekleyerek, tüm ofiste harcanan koordinasyon ve raporlamaya ait zaman ve eforlarından tasarruf edebilirler.

Kurye şirketleri için hazırlamış olduğumuz bu sayfamızda sunduğumuz teknolojik değerlere ulaşabilir, daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bana yeni müşteri sağlıyor musunuz?

Elbette sağlıyoruz. Kuryele, ağına kayıtlı müşterilerin gönderilerini, yine sistemine kayıtlı olan kurye şirketlerine göndererek kurye şirketlerinin günlük gönderi adetlerinin ve gelirlerini artması için çalışır. KURYELE’nin müşteri portföyü genişledikçe sisteme kayıtlı kurye şirketlerinin gönderi sayısı artacaktır.

Kuryele’nin mevcut çalıştığım müşterilerime bir faydası var mı?

Kuryele sayesinde tüm kurye şirketleri kendi müşterilerine de anlık gönderi takip altyapı hizmeti sunabilmekteler. Müşterilerinizde bu sisteme kayıt olarak kuryele panelinden girdiği gönderi talepleri otomatik olarak sizin sahada bulunan en yakın kuryenize aktarılabiliyor. Böylece müşterileriniz sizi telefonla aramasına gerek kalmadan sahadaki en uygun kuryenize işi aktarabiliyorsunuz.

Kuryele, sistemine kayıtlı kurye şirketlerinin müşterileri için hazırladığı altyapı sayesinde sadece bir seferlik kaydedilen bir gönderici her yeni gönderisini çalışmakta olduğu kurye şirketine otomatik olarak iletebilir ve gönderilerinin takibini paneller üzerinden anlık olarak yapabilir.

Tahsilatlarımı zamanında alamıyorum. Bunun için bir çözümünüz var mı?

Elbette var. Kuryele sayesinde kurye şirketleri ekledikleri müşterilerinden alacakları ödeme türünü, kredi kartı veya peşin olarak seçebiliyor ve müşterileri kurye hizmeti ödemelerini kredi kartı ile yapabiliyorlar. Böylece aylarca ödemelerinin vaadesi gelmesini beklemeden tahsilatın kolaylığını yaşıyorlar.

Gönderilerin şehir içi dağılımına neye göre karar veriyorsunuz?

Kuryele sistemine gelen gönderiler eğer bir kurye şirketinin müşterisi tarafından girilmişse sadece seçilmiş ve o şirketin anlaştığı kurye şirketine gönderilmektedir. Kurye şirketleri eğer dilerlerse gönderileri kendileri de istedikleri kuryeleri üzerine manuel olarak sistem üzerinden atayabilmektedirler.

Sisteme eklediğim müşterilerim için ücret talep ediyor musunuz?

Hayır etmiyoruz. Gönderici panelleri tamamen müşteriler için hazırlanmıştır ve kurye şirketleri çalışmakta oldukları gönderici iş ortaklarına bu hizmeti ücretsiz olarak sunabilirler.

Kurye şirketlerinin müşterileri için Kuryele’nin faydası nedir?

Kuryele sisteminin kurye şirketi müşterisi şirketler için en büyük faydası sunulan hizmetin konum tabanlı ve en hızlı kurye gönderim altyapısına sahip olmasıdır. Böylece kurye şirketleri ofislerinde gönderi koordinasyonu yapmalarına, personel tutmalarına gerek kalmaz. Ayrıca gönderici şirketler için bir diğer fayda gün/hafta/ay bazında yapılan gönderilerin raporlanabilmesi ve analiz edilebilmesine imkân vermesidir. Kuryele panelleri üzerinden müşteriler de girdikleri gönderilini anlık olarak takip edebilir ve ay sonunda göndermiş oldukları gönderilerin Express ve Normal gönderim kırılımları dahil, toplam kaç adet gönderi yaptıklarını raporlayabilirler.